Ismét halasztja az Artemis-programot a NASA, leghamarabb 2027-ben lép ember újból a Hold felszínére
Idén másodjára is halasztja az Artemis-programot a NASA, mert még dolgozniuk kell az Orion űrkapszula hőpajzsát érintő problémán.
Idén másodjára is halasztja az Artemis-programot a NASA, mert még dolgozniuk kell az Orion űrkapszula hőpajzsát érintő problémán.
A hőpajzsot, a fokozatokat szétválasztó csavarokat, valamint az elektronikus rendszereket is érintik azok a problémák, melyekre a NASA főfelügyeleti szervének új jelentése hívja fel a figyelmet. Az amerikai űrhivatal már dolgozik az űrhajósokra nézve veszélyes hibák orvoslásán.
Az Artemis 2 és 3 ütemtervét is módosította a NASA biztonsági megfontolásokból, mivel még több dolgot is fejleszteni kell az űrhajón.
Ha minden a tervek szerint halad, csak januárban három Hold-misszió is összejöhet, ilyenre eddig soha nem volt még példa. A Földet kísérő égitesthez igyekszik az Egyesült Államok, Kína és Japán is, miközben az Európai Űrügynökség már a Jupitert vette célba. Összeszedtük, milyen fontos történések várhatók az űrkutatásban 2024-ben.
A luxusmárka és egy texasi cég kollaborációjával születhet meg a NASA asztronautáinak új ruhája, amelyben – ha minden a tervek szerint alakul – 2025-ben a Holdra lépnek.
A NASA illetékese egy szigorúan bizalmas találkozóra invitálta az űrhajósokat, akik több mint 50 év elteltével utazhatnak majd el a Holdhoz. A résztvevők, akik nem tudták, miről lesz szó, alig akartak elmenni a megbeszélésre.
Az amerikai űrhivatal hétfőn megnevezte azt a négy asztronautát, egy nőt és három férfit, akik a jövő év végén vagy 2025 elején egy űrkapszulával megkerülik a Holdat.
A NASA 2024-ben már embert vinne a Holdhoz, hogy a holdra szállás előtti utolsó próbán megkerülje velük az égitestet. Hogy kik lesznek ők, az hamarosan kiderül.